Hunters' Moon - Kingdom of the Gratious Word

Nieobce nam to, co Światłem Pełni spowite...

Ogłoszenie

Forum ledwo narodzone, toteż skąpo wśród tematów. Postaram się jak najszybciej dodać to czego brakuje: Wampiry.

#1 2010-03-18 19:43:26

 Victoria

Moderator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Książki z zębami i tajemnicą...

Chciałabym serdecznie polecić książkę, którą napisała Elizabeth Kostova. Książka ma tytul "Historyk" i jest nowym ujęciem historii Draculi. Aby nie powtarzać czegoś,co już kiedyś ktoś napisał, przytoczę krótki opis znaleziony w Internecie:

"Młoda dziewczyna odkrywa najbardziej mroczną tajemnicę swego ojca i rozpoczyna wstrząsającą podróż po całej Europie, by dokończyć poszukiwania, których on nie mógł zakończyć osobiście. Poszukiwali najsłynniejszego demona w historii, Draculi. Kiedy pozbawiona matki amerykańska dziewczynka żyjąca w Holandii znajduje średniowieczną książkę oraz pakiet listów zaczynających się od złowieszczych słów: "Mój drogi i nieszczęsny następco...", rusza tropem, który miał doprowadzić ją do przeszłości ojca, jego promotora i zła ukrytego w najgłębszych otchłaniach historii. Nieświadomie podejmuje własne śledztwo, które może kosztować życie jej ojca i jego najserdeczniejszego przyjaciela, profesora historii, Bartholomewa Rossiego.

Co wspólnego z dwudziestym wiekiem ma legenda o Vladzie Palowniku, historycznym Draculi? Czy to możliwe, by Dracula wciąż jeszcze żył we współczesnym świecie? I dlaczego wybrał kilku wybitnych historyków, gotowych narazić swą reputację, zdrowe zmysły, a nawet życie, by tylko poznać prawdę?

I tak zaczyna się pełna przygód podróż, by rozwikłać tajemnice dziwnej, średniowiecznej książki; awanturnicza wyprawa bohaterki po krajach całej Europy oraz w przeszłość - nie tylko do czasów straszliwego panowania Draculi, ale również do dni, kiedy jeszcze żyła jej matka, a ojciec był tryskającym energią, młodym naukowcem. Na koniec poznaje zdumiewający los, jaki stał się udziałem Rossiego i staje twarzą w twarz z niewyobrażalnym złem - odkrywa ostatecznie, że dobro nie zawsze zwycięża. "

Uważam, że przygoda w jaką się czytelnik wybiera zapiera dech w piersi zarówno dzięki kunsztownemu słownictwu, umiejętnemu operowaniu słowem jak i zwrotami akcji. Sama  tajemnica, którą wręcz emanuje powieść, całkowicie oszałamia... mnie w każdym razie...

Offline

 

#2 2010-03-18 19:47:03

 Victoria

Moderator

Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2010-03-15
Posty: 24
Punktów :   
WWW

Re: Książki z zębami i tajemnicą...

Inną książką,  którą sobie ukochałam na całe życie jest "Klub Dumas" Arturo Perez-Reverte. Tajemnica, poszukiwania starych ksiąg pisanych rzekomo przez samego Diabła, kunszt słowa jak i niesamowity rozmach z jakim autor napisał te opowieść, sprawiają, że czyta się ją i nie chce się przerwać nawet kosztem snu. Dołączone ryty, rebusy, pozwalają czytelnikowi poczuć się wspólnikiem bohatera w drodze ku prawdzie. Wiedza autora, jego szczegółowe oddanie wielu danych powoduje, że czytelnik wierzy w każde słowo spisane tam, a jeśli nie wierzy, żałuje, że tak nie jest. Polecam tę niesamowitą przygodę z książką nie tylko jako dziełem ale i bohaterem powieści.

Offline

 

#3 2018-05-14 09:55:45

Talye

Użytkownik

Zarejestrowany: 2018-05-09
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Książki z zębami i tajemnicą...

Siema

Offline

 
Nieobce nam to, co Światłem Pełni spowite... Rozmowy o mroku i światłości. Wampir to czy wilkołak? A może cień drzewa wśród nocy? Czy to "Nieznane" oblicze swe odsłania, czy też prawdy stare nowe szaty przybierają?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.e650.pun.pl www.thewayoftheninja.pun.pl www.ninja-naruto.pun.pl www.czytamybiblie.pun.pl www.cabalpolska.pun.pl